Instalacje naziemne

Przykład naziemnej instalacji fotowoltaicznej wykonanej na drewnianym stelażu, wkomponowującym całość w malowniczą przyrodę otoczenia. Zastosowanie stalowych gruntowkrętów pozwala na ominiecie stosowania fundamentów lub kosztownego palowania.

Instalacje naziemne

Ciągi szeregowo połączonych modułów solarnych, tzw string, generują prąd stały przetwarzany w inwerterach na prąd przemienny zgodny parametrami z tym płynącym w sieci, do której podłączona jest instalacja. Instalacje naziemne dają doskonałe warunki do nadzoru i czynności serwisowych, a jednocześnie maksymalnie zwiększają bezpieczeństwo jej pracy.

Instalacje naziemne

Nawet na niewielkiej przestrzeni w ogródku lub przed siedziba Firmy można wygospodarować przestrzeń na kilkanaście modułów solarnych produkujących do kilku kilowatów energii.

Instalacje naziemne

Instalacja naziemna wyposażona w przegub i napęd może być odchylana jednokierunkowo, co optymalizuje kąt padania promieni słonecznych i zwiększa uzysk energii z modułów.

Instalacje naziemne

Niejednokrotnie usytuowanie dachu budynku ogranicza możliwości montażu większej ilości modułów solarnych. Nachylone zaś w kierunku południowym zbocze stanowi idealne miejsce dla małej elektrowni słonecznej.

Instalacje naziemne

W miejscach takich, które narażone są na częste przerwy w dostawach prądu, np. w warunkach wysokogórskich, niezależna instalacja OFF GRID (poza siecią) jest doskonałą alternatywą do zabezpieczenia podstawowych potrzeb energetycznych budynku.

kontakt@solardom.pl